Szanowni Państwo

Oddajemy do Państwa dyspozycji  specjalnie dedykowaną stronę internetową poświęconą możliwościom utworzenia „przyzakładowego” żłobka, przedszkola  oraz  szkoły na poziomie klasy 1-6 bez konieczności inwestowania  własnych  środków finansowych.

Prowadzenie takich  placówek  wiąże się  z koniecznością spełnienia wielu kryteriów, które pozwalają nadać jej miano  np. przedszkola w rozumieniu odpowiednich przepisów, jak również z realizowaniem działań wymagających charakterystycznej wiedzy. A takiej najczęściej w firmach (a dokładnie w działach personalnych) nie ma. Chodzi m.in. o spełnienie wymogów bhp, sanitarnych i przeciwpożarowych, dotyczących wyposażenia i kwalifikacji zatrudnianej kadry, w tym przede wszystkim dyrektora placówki, oraz realizacji programu wychowania przedszkolnego i szkolnego.

Przedszkola „przyzakładowe” powstają w firmach, które dbają o swoich pracowników i starają się ich wspierać w godzeniu życia prywatnego z zawodowym. To duży zysk dla wizerunku firmy. Pracownicy w firmie mogą przestać martwić się o miejsca w przedszkolach i żłobkach, a także o codzienne dowożenie i odwożenie dziecka( opcja w naszej ofercie) . To pozytywnie wpływa na jakość ich pracy. Dbanie o pracownika opłaca się także dlatego, że pracownicy w takiej firmie pozostają długo. Dla pracowników przyzakładowy żłobek czy przedszkole to nieoceniona pomoc w opiece nad dzieckiem. Nie trzeba martwić się o miejsce w przedszkolu publicznym, do którego bardzo trudno jest zapisać dziecko ani też płacić dużych sum za miejsce w przedszkolu prywatnym. Częściowe  lub całkowite dofinansowanie przedszkola ze strony pracodawcy obniża koszty. Znika także problem rozstania z rodzicem i dojazdu - po prostu rodzic zabiera dziecko ze sobą do pracy.

W dzisiejszym świecie coraz więcej kobiet jest aktywnych zawodowo oraz coraz więcej mężczyzn decyduje się na opiekę nad dziećmi. W interesie pracodawcy jest zachęcenie pracowników do jak najszybszego powrotu do pracy oraz pozyskanie jak najlepszych pracowników. Stworzenie przyzakładowego przedszkola i żłobka umożliwi kobietom szybki powrót do pracy oraz zniechęci rodziców do pozostawania na urlopie wychowawczym, gdyż będą mogli przebywać blisko małego dziecka bez konieczności rezygnowania z pracy i kariery. Obecnie w mediach, w licznych kampaniach, promowani są pracodawcy wspierający rodziców w szybkim powrocie do pracy. Społeczeństwo również promuje matki pracujące, słusznie postrzegając je jako kobiety ambitne, pracowite, doskonale zarządzające czasem. Niestety często brak możliwości zapewnienia opieki małemu dziecku powstrzymuje je przed powrotem do pracy.

Liczę iż nasza oferta wzbudzi Państwa zainteresowanie , pozostając do dyspozycji , zachęcam do lektury i kontaktu

 

Z wyrazami szacunku

 

Adam Beyrowski

Prezes Zarządu Fundacji

DrukujE-mail

bayerek

znak9 500

DP2cRGB2 500A

fc1

Copyright © 2015 ATM business Group